zaloguj się   |    zarejestruj się   |    mapa strony   |
SmodCMS

Nasze działania

.

Generuj PDF
Pokaż aktualności z roku:

WYSTAWA PLASTYCZNA ,,BARWY OJCZYSTE"

06.05.2018

Tuż przed majowymi świętami narodowymi w szatni naszego przedszkola pojawiła się wystawa prac plastycznych pod tytułem: „Barwy ojczyste”. Celem wystawy było rozbudzanie uczuć patriotycznych u najmłodszego pokolenia i utrwalenie pojęć dotyczących symboli narodowych. Wystawa została zorganizowana przez zespół nauczycielek w ramach projektu „Mały patriota”.
Prace wykonały dzieci ze wszystkich grup, a każda była niepowtarzalna – z wykorzystaniem różnorodnych materiałów i technik. Tak trudny i, zdawałoby się, jednorodny temat pokazał wiele możliwości jego zinterpretowania. Nieszablonowe myślenie zaowocowało wspaniałymi pracami, które stały się prawdziwą ozdobą witającą wszystkich odwiedzających naszą placówkę.

.

KONSTRUUJE GRĘ Z MAMĄ I TATĄ

30.04.2018

.

„Konstruuję grę z mamą i tatą” to konkurs dla rodziców i dzieci z naszego przedszkola, który odbył się w kwietniu. Polegał on na wspólnym wykonaniu przez rodziców i dzieci, gry z surowców wtórnych. Na konkurs wpłynęło 30 prac. Rodzice i dzieci wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością. Każda gra była inna, ciekawa, wykonana estetycznie i z różnorodnych materiałów: korki, karton, butelki plastikowe, kamyki, puszki i id. Posiadała też reguły, które uczestnicy wspólnie ułożyli. Rodzinne gry miały swoje nazwy np.: ,,Wyprawa na Śnieżkę”, „Kacperkowe domino”, „Lodowe wyzwania”. Jury konkursu postanowiło przyznać wszystkim uczestnikom nagrody niespodzianki – gry planszowe oraz pamiątkowe dyplomy.
Po konkursie i wystawie, ekologiczne gry trafiły do grup, a przedszkolaki mają możliwość ich przetestowania.
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

.

WYSTĘPY NASZYCH PRZEDSZKOLAKÓW

30.04.2018

19 kwietnia 2018 roku dzieci z Klubu Ekoludków reprezentowały nasze przedszkole na V Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych w Starym Polu. Tegorocznym tematem, który przyświecał Przeglądowi było motto „Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe”. Przedszkolaki wystąpiły z przedstawieniem pt.”Bajka o misiu – niezłym rozbójnisiu”. To opowieść o zwierzętach, które były dla siebie miłe, koleżeńskie i potrafiły bawić się wspólnie ze sobą. Tylko miś, był samolubny, zabierał wszystkim zabawki, chciał dominować i być najważniejszym. Takie postępowanie sprawiło, iż zwierzęta nie chciały się z nim bawić i bały się go. Jednak samotność i brak przyjaciół sprawia, że nasz główny bohater się zmienia. Przeprasza zwierzęta i urządza dla nich bal. Postanawia, że nie będzie już taki samolubny i zły.
Podczas występu mali aktorzy, w pięknych strojach wykonanych przez rodziców, dzielnie prezentowali swoje role i wcielali się w postacie zwierząt: kotki, zajączki, żabki, liski. Przezwyciężali tremę i nieśmiałość. Przedstawienie przeplatane było licznymi piosenkami i tańcami – „Kółko graniaste”, „Wio koniku”, „Pajacyk”, „Stary niedźwiedź”. I właśnie piosenki oraz wspaniałe aktorstwo doceniło jury, które przyznało dyplom za wspaniałą rozśpiewaną leśną przygodę z tradycyjnymi piosenkami naszych dziadków i propagowanie idei wspólnej zabawy. Każdy mały aktor otrzymał drobne upominki.

Przedstawienie zostało także zaprezentowane dzieciom z przedszkola oraz rodzicom. Gromkie brawa jakie otrzymali mali aktorzy świadczyły, iż spektakl bardzo się wszystkim podobał. Gratulujemy !

.

.

21 kwietnia dzieci z grupy „ Słoneczne Pszczółki” reprezentowały nasze przedszkole podczas XXIIII Pomorskiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej w Kwidzynie. Przedszkolaki wykonały piosenkę „ Znów przyszła wiosna". Wokalistki Agata Kowszewicz i Amelia Glossa zaśpiewały jak profesjonalne piosenkarki, a zespół taneczny przepięknie zatańczył taniec z kwiatami. Występ oklaskiwało wielu zgromadzonych w tym dniu w Teatrze w Kwidzynie widzów. Jury było także zachwycone wykonaniem, przyznając naszej grupie wyróżnienie i składając bardzo serdeczne gratulacje. Brawo !

.

X FORUM NAUCZYCIELI WYCHOWANIA PRZEDSZKOLNEGO

12.04.2018

.

Dnia 07.04.2018r nasze przedszkole we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przyjaciele Dzieci” zorganizowało X Jubileuszowe Forum Dla Nauczycieli Wychowania Przedszkolnego, które przebiegało pod hasłem: „Od aktywności do umiejętności”. Patronat honorowy objął Burmistrz Miasta i Gminy w Sztumie. Na Forum gościliśmy nauczycielki przedszkoli z powiatu sztumskiego oraz przedszkola w Starym Polu i Nowym Stawie.
Przedsięwzięcie składało się z dwóch części:
- I część - rozpoczęła się w sali czekoladowej Sztumskiego Centrum Kultury, gdzie uroczyście powitani zostali zaproszeni goście i uczestniczki forum a nasze przedszkolaki (4-5 latki) przedstawiły krótki program artystyczny. W związku z jubileuszem przygotowana została prezentacja multimedialna pt „Tak to się zaczęło..” w której przypomniano historie wszystkich dotychczasowych spotkań szkoleniowych nauczycieli przedszkoli. Miłym akcentem było podziękowanie pana burmistrza dla Iwony Psuja i Renaty Jagielskiej - propagatorek tej niezwykłej inicjatywy. Ponadto podczas pierwszej części wykład wygłosiła Karolina Turek- specjalny gość – nauczycielka przedszkola z Krakowa, autorka wielu ciekawych, inspirujących książek. W interesujący sposób ukazała uczestniczkom forum, że bycie „przedszkolanką” to praca pełna wyzwań, ale i niosąca wiele radości. Pokazała, w jaki sposób nauczycielka przedszkola może mądrze i skutecznie przemienić otaczający świat w zrozumiały i przyjazny dla małego człowieka
- II część – odbyła się już w Przedszkolu. Tam czekał na uczestników poczęstunek i niespodzianki. Można było zakupić książki autorstwa Karoliny Turek ze specjalną imienną dedykacją. Odbyły się także dla nauczycieli warsztaty matematyczne: „Kreatywne zabawy matematyczne” prowadzone przez Izabelę Żukowską i Urszulę Dąbrowską oraz warsztaty taneczne „Tańczymy, śpiewamy, pasje rozwijamy”, które poprowadziła Małgorzata Miechowska-Malinowska i Mirosława Sakłak.
Uczestniczki X FORUM opuszczały nasze przedszkole pełne wrażeń, nowej wiedzy, z uśmiechem na twarzy. Ciepłe i miłe słowa kierowane do organizatorów świadczą , iż główny cel - integracja środowiska nauczycieli wychowania przedszkolnego - został osiągnięty.

DO ZOBACZENIA !

WIOSENNE POTYCZKI MATEMATYCZNE

12.04.2018

Jak co roku 21 marca dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w powitaniu wiosny. W tym roku odbyło się ono w dwóch etapach. W przeddzień pierwszego dnia wiosny dzieci odczytały list od pani Wiosny z propozycją zabaw matematycznych. Przedszkolaki m.in. liczyły kwiaty, segregowały motyle, układały tort dla p. Wiosny. Następnego dnia dzieci odwiedziła pani Wiosna, która sprawdziła poprawność wykonanych zadań. Przedszkolaki obejrzały prezentację na temat oznak wiosny oraz zatańczyły do piosenek o tematyce wiosennej. Każde dziecko otrzymało od pani wiosny medal świadczący o udziale w zabawach matematycznych. Wiosenna atmosfera udzielała się wszystkim, a radosne nastroje towarzyszyły jeszcze przez długi czas.